Krajská liga mužů - Play-off 2017/2018

Krajská liga mužů - Play-off 2017/2018

Informace k Play-off Krajské ligy mužů 2017/2018

Družstva umístěná po základní části na 1. - 4. místě ve skupině východ a na 1. – 4. místě ve skupině západ pokračují v soutěži play-off. Soutěž play-off ve smyslu čl. 7 Všeobecného ustanovení není považována za kvalifikační soutěž. Vítěz play-off postupuje do kvalifikace i II. ligu.

Vyšší tresty ze základní části se v play-off započítávají!

Hracími dny pro všechna kola play-off je středa (první utkání), sobota (druhé utkání) a neděle (případné třetí utkání). Po vzájemné dohodě družstev je možné termíny v rámci hracího týdne upravit (finální schválení termínů podléhá rozhodnutí STK).

Čtvrtfinále se hraje na dvě vítězná utkání v rámci skupin. První družstvo po základní části se utká se čtvrtým mužstvem ze své skupiny, druhé družstvo se třetím. Pořadí utkání z pohledu lépe postaveného družstva po základní skupině: doma první utkání, venku druhé utkání a doma případné třetí utkání. Utkání se hrají do rozhodnutí – viz. dále utkání play-off do rozhodnutí.

Do semifinále postupují vítězové čtvrtfinále. Semifinále se hraje na dvě vítězná utkání s druhou skupinou (křížem). Lépe postavené družstvo po základní části z východní skupiny se utká se hůře umístěným družstvem západní skupiny a naopak. Pořadí utkání z pohledu lépe postaveného družstva: doma první utkání, venku druhé utkání a doma případné třetí utkání. Utkání se hrají do rozhodnutí – viz. dále utkání play-off do rozhodnutí.

Do finále postupují vítězové semifinále. Finále se hraje na dvě vítězná utkání. Pořadí utkání z pohledu lépe postaveného družstva po základní skupině: doma první utkání, venku druhé utkání a doma případné třetí utkání. Pokud budou umístění po základní části obou soupeřů shodná (např. vítěz skupiny východ a vítěz skupiny západ), rozhoduje vzájemné utkání ze základní části (vítěz tohoto utkání je považován za lépe umístěné družstvo a první utkání odehraje doma). Utkání se hrají do rozhodnutí – viz. dále utkání play-off do rozhodnutí.

 

Utkání play-off do rozhodnutí. Pokud skončí utkání nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení bezprostředně po patnáctiminutové přestávce s úpravou hrací plochy. V prodloužení hrají družstva v počtu pěti hráčů v poli a s jedním brankářem. Družstva si před prodloužením nemění strany a hájí branky bližší k jejich hráčské lavici. Prodloužení skončí uplynutím jeho hrací doby nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku, je vítězem utkání.

Pokud nepadne branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání. Pravidla samostatných nájezdů jsou totožná jako v základní části, s výjimkou počtu samostatných nájezdů (pět různých hráčů do pole z každého družstva bude střídavě provádět nájezdy).