Krajská liga mužů - Play-off 2017/2018

Krajská liga mužů - Play-off 2017/2018

Informace k Play-off Krajské ligy mužů 2017/2018

Družstva umístěná po základní části na 1. - 4. místě ve skupině východ a na 1. – 4. místě ve skupině západ pokračují v soutěži play-off. Soutěž play-off ve smyslu čl. 7 Všeobecného ustanovení není považována za kvalifikační soutěž. Vítěz play-off postupuje do kvalifikace i II. ligu.

Vyšší tresty ze základní části se v play-off započítávají!

Hracími dny pro všechna kola play-off je středa (první utkání), sobota (druhé utkání) a neděle (případné třetí utkání). Po vzájemné dohodě družstev je možné termíny v rámci hracího týdne upravit (finální schválení termínů podléhá rozhodnutí STK).

Čtvrtfinále se hraje na dvě vítězná utkání v rámci skupin. První družstvo po základní části se utká se čtvrtým mužstvem ze své skupiny, druhé družstvo se třetím. Pořadí utkání z pohledu lépe postaveného družstva po základní skupině: doma první utkání, venku druhé utkání a doma případné třetí utkání. Utkání se hrají do rozhodnutí – viz. dále utkání play-off do rozhodnutí.

Do semifinále postupují vítězové čtvrtfinále. Semifinále se hraje na dvě vítězná utkání s druhou skupinou (křížem). Lépe postavené družstvo po základní části z východní skupiny se utká se hůře umístěným družstvem západní skupiny a naopak. Pořadí utkání z pohledu lépe postaveného družstva po základní skupině: doma první utkání, venku druhé utkání a doma případné třetí utkání. Pokud budou umístění po základní části obou soupeřů shodná (např. obě družstva umístěná na druhém místě), rozhoduje vzájemné utkání ze základní části (vítěz tohoto utkání je považován za lépe umístěné družstvo a první utkání odehraje doma). Utkání se hrají do rozhodnutí – viz. dále utkání play-off do rozhodnutí.

Do finále postupují vítězové semifinále. Finále se hraje na dvě vítězná utkání. Pořadí utkání z pohledu lépe postaveného družstva po základní skupině: doma první utkání, venku druhé utkání a doma případné třetí utkání. Pokud budou umístění po základní části obou soupeřů shodná (např. vítěz skupiny východ a vítěz skupiny západ), rozhoduje vzájemné utkání ze základní části (vítěz tohoto utkání je považován za lépe umístěné družstvo a první utkání odehraje doma). Utkání se hrají do rozhodnutí – viz. dále utkání play-off do rozhodnutí.

 

Utkání play-off do rozhodnutí. Pokud skončí utkání nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení bezprostředně po patnáctiminutové přestávce s úpravou hrací plochy. V prodloužení hrají družstva v počtu pěti hráčů v poli a s jedním brankářem. Družstva si před prodloužením nemění strany a hájí branky bližší k jejich hráčské lavici. Prodloužení skončí uplynutím jeho hrací doby nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku, je vítězem utkání.

Pokud nepadne branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání. Pravidla samostatných nájezdů jsou totožná jako v základní části, s výjimkou počtu samostatných nájezdů (pět různých hráčů do pole z každého družstva bude střídavě provádět nájezdy).